sâmbătă, 1 septembrie 2012

VENUS CIUGULITA DE CURCANI ..

CS Curcani - VENUS 1-1
                                                                            (Ilie)

Sambata  pe terenul din Curcani Venus a prins o zi catastrofala din punct de vedere fotbalistic. Terenul inpracticabil a fost si el un pion destul de important in stabilirea rezultatului final.
Meciul a inceput cum nu se poate mai bine pentru Barcelona judetului , minutul 15` fiind unul cu noroc pentru Ilie Gabriel care la primul meci ca titular de la transferul sau reuseste sa inscrie din 8 metri cu un sut la coltul lung dupa o pasa de geniu a lui Voinescu. Asadar 0-1.
Au urmat minute in sir de joc execrabil pe jalnicul "gazon" din Curcani unde lufturile si "chilfele" erau la oridea zilei. Minutul 40` aduce si egalarea pe tabela la o centrare din dreapta lovita cu capul din plonjon de un "brazilian" al Curcaniului stabilind si scorul pauzei.

In repriza a doua s-a consumat si cel mai fierbinte moment al jocului. Venus obtine lovitura libera directa, arbitrul nu arata fluierul , gazdele ocupate cu asezarea zidului sunt prinse nepregatite de Gabi Voinescu care il executa repede cu un lob pe portarul advers. Golul este anulat eronat de catre centralul Bondoc , acesta recunoscand la finalul partidei gresala , anuland golul la presiunea gazdelor.

Acum, Independenta este obligata sa bata neaparat pe Modelu in etapa ce urmeaza pe Venus Arena pentru a-si spala din pacatele acestei etapte dar si pentru a-si lua revansa pentru meciul din sezonul trecut atunci cand Modelu a provocat singura infrangere pentru briliante in acel sezon.