duminică, 9 septembrie 2012

MODELU FACE CUNOSTIINTA CU FOTBALUL !

VENUS INDEPENDENTA - Inainte Modelu 3-1
                                                         (Lupu , Oprea Adi [2] / Popa)

Atmosfera de meci mare la Independenta acolo unde Venus intalnea marea sa rivala Inainte Modelu. Briliantele conduse de pe margine de Ilie Zeciu iar din teren de Lucan Marius doreau neaparat a spala rusinea de anul trecut atunci cand formatia vizitatoarea invingea Venus cu 1-0 aplicandu-i astfel prima si singura infrangere din intregul campionat.
Acum lucrurile stateau altfel , Venus o formatie nou construita pleca drept favorita pe foaie chiar daca nu acumulase maximum de puncte al inceputului de campionat asa cum Modelu o facuse.
Ceea ce se credea un adevarat derby , s-a demonstrat a fi doar un joc la discretia campioanei judetului , formatie ce in minutul 80` avea pe tabela un avantaj de trei goluri. Jocul de pase , daruirea , dar si dorinta de revansa a facut ca meciul sa fie unul fara istoric, formatia din Independenta castigand sec cu scorul de 3-1 , intarind astfel parerile specialistilor de fotbal ca Venus este si anul acesta principala candidata la titlu.

Golurile meciului :

Minutul 30` , Lupu Gabriel (Neymar) trimite o ghiulea de la 20 de metri in plasa nefericitului portar advers, mingea zguduind puternic transversala inainte de a trece linia portii.
Abia revenit la echipa dupa doua etape de ratacire , Oprea Adi ridica scorul la 2-0 in minutul 33` punand latul din 6 metri la o minge trimisa excelent in fata portii de Dorobantu.
3-0 se face in minutul 80` atunci cand acelasi Oprea Adi executa calm penalty`ul scos de atacantul bucurestean Lupu.
Scorul final este stabilit de fostul jucator al Venusului Popa Bogdan care trimite un trasor din lovitura libera de la 23 de metri in stilul caracteristic.