sâmbătă, 24 mai 2014

SPECTACOL PE TEREN NEUTRU!

Viitorul Curcani (juniori) - VENUS INDEPENDENȚA (juniori) 2-13

După înfrângerea din derby-ul cu Mănstirea tinerii jucători conduși de Dan Giurcan și Lili Radu aveau nevoie de un rezultat pozitiv și un joc bun în meciul de sâmbătă. Victoria era necesară pentru refacerea moralului dar și pentru a rămâne în cursa pentru primul loc sau pentru locul 2.
     Juniorii Venusului și-au făcut jocul mult mai simplu - au atacat din primul minut și conduceau la pauză cu 7-0.
     Repriza secundă a reprezentat un simplu antrenament, spectatorii veniți la meci asistând la o serie de eurogoluri marcate între alții de Popescu, Voinea, Chiriță și Tudor (Bogdan și Petruș)!
     Echipa noastră a confirmat încă o dată că este cea mai ofensivă echipă din județ și este singura echipă care a înscris în toate etapele de până acum.
    Sâmbătă la Independența se deplasează Chirnogi, prilej pentru suporterii Venusului să asiste la un nou spectacol oferit de tinerii noștri jucători.
     Pregătirile pentru sezonul următor sunt în toi la echipa de juniori a Venusului, urmărindu-se în prinicpal menținerea actualului nucleau de jucători și binențeles completarea, întărirea acestuia cu alți jucători valoroși