marți, 6 noiembrie 2012

BORCEA LOVITA DE TSUNAMI !

Agricola Borcea - Venus Independenta 0-3
                                                         (Oprea Adi , Lupu , Tudor)

Campionatul a inceput dezastruos pentru campioana judeteana , dupa 5 etape Venus se vedea in urma liderului cu un dezavantaj de 7 puncte. Cand toata lumea canta prohodul Independentei, jucatorii , antrenorul si conducerea echipei au continuat sa aiba incredere in actuala echipa si in timp rezultatele s-au vazut, acum pe Venus nu o mai despart decat 2 puncte de fotoliul de lider acolo unde stie cel mai bine sa stea dintre toate echipele.

A venit randul Agricolei din Borcea sa simta pe pielea ei ce inseamna un joc cu Independenta in plina forma. Daca in prima repriza campioana nu s-a prea vazut iar gazdele au controlat jocul avand cateva ocazii bune de a marca, n-au facut-o iar o echipa de talia Venusului nu te iarta. A doua repriza a inceput perfect pentru Barcelona judeteana iar in minutul 55 Oprea Adi pune capul la contributie si deschide scorul dintr-un corner executat perfect de profesorul Lucan.
Dupa inca 10 minute de joc , Lupu nu se lasa nici el mai prejos si face 2-0  cu o executie plasata la coltul lung dintr-o pasa venita de la golgeterul Oprea. Asadar 0-2 !
Meciul era deja jucat , iar "2-0 este cel mai periculos scor" nu face parte din vocabularul fotbalului produs de Independenta si ca totul sa termine excelent la acest joc , Lucan mai trimite o centrare perfecta , de data aceasta pentru Tudor care reuseste sa impinga mingea in poarta la 10 minute dupa intrarea sa. Scor final 0-3 si Venus mai trece un hop odata cu victoria de la Borcea, urmand a avea un program lejer pana la finalul turului.

De mentionat este faptul ca conducerea Independentei a mai facut o miscare buna pe piata transferurilor inregimentandu-l pe Baraitaru Mihai la echipa, acesta debutand chiar la meciul cu Agricola. Ultima echipa la care a activat Baraitaru a fost Inainte Modelu, chiar in acest tur!