luni, 20 mai 2013

FLOARE LA URECHE

VENUS INDEPENDENȚA (juniori) - Agricola Borcea (juniori) 5 -2

Mitu Ionut
     Vreme frumoasă, atmosferă de sărbătoare și un joc foarte bun al copiilor antrenați de Dan Giurcan și Lili Radu. Deși Borcea se anunța un adversar incomod jucătorii Venusului au atacat din primul minut, au pus presiune iar în minutul 20 conduceau deja cu 2-0. Au urmat o serie de ratări (inclusiv un penalty), însă la pauză scorul a fost 3-0 semn că antrenamentele celor din Borcea nu țin loc de fotbal..
     Recitalul a continuat și în repriza secundă iar scorul final a fost 5-2, oaspecții primind acceptul apărării de marca două goluri.
     Finalul i-a găsit pe Lili Radu și Dan Giurcan extrem de bucuroși, anticipând poate un sezon viitor în care echipa să se poată bate la titlu.
     Deși oaspeții au formulat contestație la finalul partidei, oficialii Venusului s-au abținut în a contesta la rândul lor o serie de bunici ai echipei vizitatore, a căror vârstă i-a împiedicat clar în a menține un ritm ridicat pe întreaga durată a partidei.